Mezinápravové pluhy jsou svou koncepcí pro použití v ČR novátorským řešením, i když v evropských severských zemích jsou široce rozšířenou technologií zimní údržby komunikací.

Tyto pluhy se vyrábějí ve dvou základních provedeních: Typ PURE ALFA s pevně natočenou radlicí, bez možnosti jejího stranového přetáčení a typ PURE OMEGA s radlicí s hydraulickým přetáčením vlevo / vpravo.

Volba pluhu s radlicí bez přetáčení je často dána nutností kvůli omezenému prostoru při jeho zástavbě pod podvozek, případně nepotřebě vyhrnovat sníh na obě strany.

 

Díky umístění pluhu, jeho rozměrům, teleskopickému výsuvu a díky možnosti použití celé škály pracovních břitů, nacházejí tyto produkty uplatnění jak při údržbách dálnic a rychlostních komunikací (účinné dočištění vozovky za použití měkkého břitu), přes nasazení pro odstranění ujeté sněhové vrstvy (použitím vhodného agresivního ocelového břitu) až po údržbu úzkých městských ulic, kde manévrování s velkým čelním sněhovým pluhem je velmi obtížné.

 

 Využití těchto byť na první pohled úzce specifických sněhových pluhů je tak velmi široké.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti