V návaznost na zpracovanou řadu fréz na výtluky PL připravila firma MTM Tech, s.r.o. jako novinku řadu fréz PL N  na výtluky s nakládáním do souběžně jedoucího vozidla.

Proč byl tento typ zařízení vyvíjen a realizován?
Umožní efektivní a rychlé přemístění stroje na místo frézování. Rozvinutí stroje do prac. polohy je jednoduché a rychlé a stejně tak jeho zpětné uložení do transportní polohy. Není potřeba používat nákladní vozidlo s vlekem, nebo kontejnerovým systémem. Navíc traktor jako mobilní prostředek je velice obratný a pohyblivý při manévrování.

Zařízení nahradí ruční manipulaci s většími množstvími frézovaného materiálu, který je jednoduše dopraven na korbu vozidla. Zbývá pak vysavačem nebo ruční sací hadicí frézovaný výtluk či prostor dočistit.

Zařízení je koncipováno jako výměnné pracovní zařízení nesené v zadním tříbodovém závěsu traktoru. Tím je zaručeno další možné využití takovýchto traktorů u organizací SÚS a tím dochází ke zefektivnění jejich provozu. Doporučujeme použít traktory s otočným pracovištěm řidiče. Celková hmotnost použitého traktoru cca 9 500 kg minimálně.

Traktor musí být vybaven převodovým agregátem umožňujícím pohyb traktoru s min. rychlostí cca 100 m/hod a výše při efektivních otáčkách motoru. V těchto případech doporučujeme užít traktory s hydromechanickou převodovkou (např. CASE CVXFendt Vario 716 apod.).

Zařízení je montováno jednoduchým způsobem do zadního tříbodového závěsu traktoru. Pohon zařízení je hydraulický, vlastní výkonová hydraulika zařízení je poháněna zadním kardanovým hřídelem traktoru. Dle potřeby zákazníka a ve vazbě na zvolený typ a velikost traktoru lze zařízení volit se šířkou záběru 450 mm nebo 600 mm.

Frézovací nástroj je určen k frézování asfaltových povrchů, na přání lze dodat i buben osazení nástroji na frézování betonových povrchů. Vyfrézovaný materiál je nahazován na příčný vynášecí dopravník frézy, odkud je usměrněn na nakládací pas stroje. Délka a sklon nakládacího pasu je zvolena tak, aby frézovaný materiál byl vynášen bez problémů na korby běžně užívaných nákladních vozidel 4x4 nebo 6x6. Veškeré funkce zařízení jsou ovládány z kabiny řidiče.

V transportní poloze pro zajištění lepší mobilnosti a dosažení příznivějších hmotnostních poměrů je dopravník hydraulicky sklápěn směrem ke kabině traktoru.
Jeho rozvinutí do pracovní polohy je opět velice jednoduché a rychlé. Celková hmotnost zařízení s frézovací halvou o záběru 450mm je 1 680 kg, při užití větší frézovací hlavy je celková hmotnost zařízení cca 1 760 kg

Na přání je k zařízení dodáván zkrápěcí systém frézovacího bubnu spolu s nerezovou nádrží na vodu o objemu cca 800 l.

Na přání je stroj vybavován hydraulicky ovládaným příčným posuvem celého frézovacího kompletu pro zvýšení efektivnosti práce.

Fréza na výtluky s nakládáním PL N v transportní poloze

Zařízení montováno do zadního tříbodového závěsu traktoru, pohon hydraulický, výkonová hydraulika poháněna zadním vývodovým hřídelem.

Fréza na výtluky s nakládáním PL N v transportní poloze

Pracovní poloha frézy na výtluky řady PL N s nakládáním

Jako protizávaží doporučujeme užití nádrže na vodu cca 800 l , event. nesení sněhového pluhu či protizávaží o hmotnosti cca 1200 až 1600 kg dle velikosti traktoru.

Pracovní poloha frézy na výtluky řady PL N s nakládáním

Fréza na výtluky řady PLN při přípravě k provádění prací

Vynášecí dopravník je hydraulicky z místa řidiče překlopen z transportní do pracovní polohy.

Základní rozměry v transportní i vyprazďňovací pozici:

Fréza na výtluky řady PLN při přípravě k provádění prací
Upozornění:
Zařízení prochází neustálým zlepšováním a dalším vývojem, proto prosím považujte tyto informace za informativní, vyhrazujeme si právo na případné technické změny, doplňky a úpravy zařízení.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti