Tohoto „motta“ se firma MTM Tech, s.r.o. neustále drží a v konečném důsledku je to vidět .

Pro zákazníka Správu a údržbu silnic Královehradeckého kraje byl předán v dubnu 2020 další z kompletů  žacího ramene TDH M 600 TC.

Rameno je montováno na designově inovovaném typu traktoru Zetor Proxima 110 HS s kapotáží od firmy Pinninfarina, upravený firmou MTM Tech, s.r.o. pro celoroční univerzální použití.

Stroj je umístěn mezi nápravami a nesen na centrálním čepu a speciálním nosném vyztužovacím rámu. Toto řešení zajišťuje jednak jedinečný výhled řidiče na pracovní  hlavy v celém rozsahu vyložení. Dále pak díky této konstrukci je možné dosáhnout pro tento typ traktoru vyložení žací hlavy až 6,6 m od podélné středové osy traktoru.

Stroj je řešen jako jednoduše  výměnná pracovní nástavba / bez použití spec. nářadí a pomůcek /.

Na rameni je aplikována žací hlava MTM Tech řady TSL 120 TL z Hardoxového materiálu s hydraulicky otevíranou přední částí karteru pro snadnější přístup k rotoru žací hlavy. Použity jsou výkonné a odolné nože typu „S“ / přetočené/.

Velký pracovní dosah ramene od středové osy traktoru při relativně  nízké vlastní pohotovostní hmotnosti traktoru. Dokonalá stabilita traktoru při manipulaci s žacím ramenem díky trvale zastavěné hydraulické blokaci pérování přední nápravy na pravé straně PN traktoru.

 

Provedené úpravy traktoru Zetor Proxima 110 HS mimo jiné zahrnují i montáž univ. nosné desky na přední část traktoru DIN 76 060 vel. 3/5 , vyvedení 3 párů  hydraulických rychlospojek k vlastní upínací desce, vyvedení rychlospojky přepadu do hydraul. nádrže a instalaci el. 7 mi polové zásuvky. Na přední nápravě je instalována vpravo trvale zastavěná hydraulicky ovládaná blokáž pérování PN pro zajištění max. stability stroje s vyloženým ramenem.

V rámci prováděných úprav , traktor má upravenou a přemístěnou nádrž na PHM na levou stranu. Z hlediska zajištění bezpečnosti obsluhy při práci na komunikaci je mimo předepsané standardní osvětlení  traktor  vybaven dvěma majáky LED 12 V. Dále pak výstražnou  alejí umístěnou pod  spodním okrajem střechy kabiny a mimo to výstražnou 8 mi světelnou šipkou LERD 12V  ovládanou z kabiny řidiče na vlastním hydraulickém agregátu žacího ramene neseném v zadním TBZ traktoru.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti