Firma MTM Tech, s.r.o. skutečně cíleně a dlouhodobě rozvíjí vývojový a výrobní program i v oblasti traktorových nástaveb. Cílem dalšího vývoje je nabídnout zákazníkům kvalitní, robustní zařízení se zvýšeným výkonem a vysokou životností. Ukázkou těchto řešení je i dodávka 2 kusů kompletů univerzálních žacích ramen těžké řady TDH P TC na traktorech Zetor Forterra, významného zákazníka Správa dopravní železniční cesty (SŹDC)

 

Univerzální žací ramena jsou dodána s těžkou žací hlavou TR 130 TL HARDOX z produkce firmy MTM Tech, s.r.o. Použití Hardox materiálů na skříň žací hlavy a rotor žací hlavy výrazně zvyšuje jejich odolnost a životnost´. Pracovní záběr žací hlavy je 1 300 mm, použité přetočené nože typu "S". Přední část skříně žací hlavy je hydraulicky otevíratelná pro snadnější přístup k rotoru.

 

Konstrukce ramen řady TDH P TC je řešena za použití  6- ti bokých profilů, ramena jsou řešena z vysoceodolného a pružného materiálu DOMEX, Rameno s hlavním nosným a otočným čepem je umístěno na traktoru mezi nápravami na speciálním vyztužujícím nosném rámu.

 

Rameno je řešeno jako odnímatelné jednoduchým způsobem bez použití speciálního nářadí a vybavení. Rameno je vybaveno teleskopickým výsuvem.

Pohonný systém ramene / celá hydraulická skupina / je zavěšen na zadním TBZ traktoru a poháněn pomocí zadního vývodového hřídele.

V tomto případě jsou použita hydraulická čerpadla pro pohybové funkce i pro pohon rotoru zubová. Na přání zákazníků formou příplatku je možno řešit systém s pístovými čerpadly. Pohonná jednotka je vybaven nádrží hydraul. oleje s nalévacím hrdlem, stavoznakem, filtry hydr. oleje. Hydraulický systém je osazen výkonným chladičem s termostatem, elektrohydraulickým rozvaděčem s proporcionálním řízením všech pohybových funkcí.

Ovládání pohybových funkcí ramene je elektrické proporcionální a je řešeno jedním multifunkčním joystickem.

Rameno je zajištěno při najetí na překážku a vybaveno dusíkovým akumulátorem pro automatický návrat ramene do původní pracovní polohy po překonání překážky. Rovněž je rameno vybaveno systémem nadlehčování s plynulou  regulací. Pohonná jednotka je vybavena zadním rámem s kompletním sdruženým osvětlením, sadou odstavných nohou s kolečky.

Odstavení celého pohonného systému ramen je rychlé a jednoduché.

Konstrukce ramene umístěného mezi nápravami traktoru zajišťuje skutečně  dokonalý výhled obsluhy na pracovní nástroj ve všech rozsazích vyložení a umožňuje efektivní a bezpečnou manipulaci s ramenem při práci, skládání do transportní polohy atd.

Rovněž tento typ umístění ramene  mezi nápravy umožňuje dosáhnout i velice příznivého rozložení hmotnosti a zatížení PN a ZN traktoru.

Vzhledem k tomu, že je rameno vybaveno systémem rychlé výměny pracovních hlav, lze aplikovat na rameno snadno celou řadu dalších pracovních výměnných hlav  např. :

  • těžká mulčovací hlava se záběrem 1 250 mm
  • pomaloběžný křovinořez prstový
  • křovinořez kotoučový
  • agresivní kartáč rotační
  • agresivní kartáč válcový
  • čistič příkopů
  • pařezová fréza
  • fréza na seřezávání krajnice
  • vrtací hlava
  • mycí hlava

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti